OTOMATİK AKTİF KARBON SİSTEMLERİ

aktif-karbon3

TEKSU otomatik aktif karbon sistemleri, suda istenmeyen klor, renk, tat, koku veren eriyik gazlar,organik kirlilikler, tarım zehirlileri ve asbest giderimi için kullanılır. Aktif karbon molekül ağırlığı düşük < 100 MA organikleri ve kloru yok etmenin en ucuz yollarından biridir. Aktif karbon kömür bazlı yada gıdaya uygun kokonat bazlı çok geniş yüzey alanına sahip bir malzemedir. Bir gr karbonun toplam yüzey alanı 1000-1500 m2 kadardır. Verim alabilmek için karbonun özellikleri ve filtrasyon hızı iyi belirlenmiş olmalıdır. Arıtma prensibi absorpsiyondur. Aktif karbon sistemleri organik kirlilikleri bünyesinde biriktirir. Eğer suda bakteri varsa bu organik maddeleri besin kaynağı olarak kullanıp üreyebilir. Bu sebeple karbon cihazı öncesi ve sonrasında ise suyun dezenfekte edilmesi gerekebilir.
TEKSU aktif karbon sistemleri, ileri teknolojiye sahip otomasyon valfleri sayesinde iç materyalleri su ile rejenere eder. Rejenerasyon işleminde sırası ile ters yıkama, bekleme, hızlı durulama periyotları, insan müdahalesine gerek olmadan kendiliğinden gerçekleşir. Bu cihazlarda rejenerasyonun amacı, aktif karbon mineralini kabartarak mineralin daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktır.

aktif-karbon4

TEKSU Otomatik Aktif Karbon Filtreleri, zaman kontrollü ve basınç kontrollü tam otomatik rejenerasyon yapma özelliğine sahiptirler.

Avantajları:
•İlk yatırım maliyeti düşüktür.
•İnsan müdahalesine gerek olmadan tam otomatik olarak çalışır.
•İşletme masrafı ve enerji sarfiyatı düşüktür.
•Üniteleri her açıdan korozyona karşı dayanıklıdır.

aktif-karbon